رابطه ی مقعدی و عوارض

رابطه ی مقعدی و عوارض

رابطه مقعدی چه عوارضی دارد؟ (رابطه ی مقعدی و عوارض)

انجام رابطه جنسی مقعدی به صورت مکرر به تدریج سبب فراختر شدن مقعد شده و چین های مخاطی مقعد از بین رفته و در موارد پیشرفته نارسائی عضله اسفنگتر مقعد و بی اختیاری مدفوعی نیز ایجاد خواهد شد که این مورد از دیگر خطرات رابطه ی مقعدی به خصوص برای زنان می باشد.

به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل می تواند موجب ورود ویروس های موجود در روده به مهبل شده و بیماریهای عفونی در این ناحیه، همانند ترشحات بد بو در مهبل ، عفونت مثانه ، زگیل ، تبخال ، اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.

دیواره داخلی روده بزرگ (بخش داخلی مقعد) خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون را دارد. بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همچنان بالاترین میزان درصد خطر اننقال را به خود اختصاص می دهد. ( رابطه ی مقعدی و عوارض )

عفونت یکی از شایع ترین عوارض این نوع رابطه است

حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل اینکه مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس(آلت تناسلی مرد) را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون ریزی آن بسیار بالا می باشد. این خراش ها و بریدگی ها اغلب در بافت و بسیار ریز می باشند و معمولاً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند. هم چنین، نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش می دهد. ( رابطه ی مقعدی و عوارض )

داشتن رابطه مقعدی موجب به وجود آمدن زخم هایی ریز می شوند که اگر چه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری ها و ویروس های خطرناک داخل جریان خون می باشند. این میکروب ها می توانند بیماری های STD نظیر بیماری ایدز و انواع عفونت های دستگاه گوارشی عفونت های روده ای را ایجاد کنند. ( رابطه ی مقعدی و عوارض )

خطرات احتمالی رابطه مقعدی

  • خونریزی مقعد
  • انتقال ایدز
  • سرطان مقعد
  • درد مقعدی
  • بیماریهای عفونی
  • آسیب به مقعد
  • بی اختیاری مدفوعبی اختیاری مدفوع
  • سوراخ شدن روده ها

تشخیص رابطه مقعدی

نشانه های برقراری رابطه جنسی از مقعد:

در صورت مکرر بودن ، علایم دخول را می توان مشاهده نمود. باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از 3-2مورد باشد نباید انتظار علایم را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد علائمی مثل از بین رفت چین های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است و تورم یا صافی چین ها ، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گهگاه ناحیه یاد شده پوسته گذار می گردد ، دیده می شود.

آیا رابطه مقعدی قبل از ازدواج باعث پارگی پرده بکارت و بارداری می‌شود؟

امکان پاره شدن پرده بکارت در هنگام برقراری رابطه مقعدی وجود ندارد. همچنین بارداری از طریق این نوع رابطه تقریبا نزدیک به صفر است. اما پیشنهاد می‌کنیم به دلیل مضرات فراوانی که ذکر کردیم از این نوع رابطه استفاده نکنید. با روش‌های بدون دخول می‌تواند میل جنسی خود را در دوران عقد برطرف کنید.

آیا می‌توان در دوران بارداری رابطه مقعدی داشت؟

برقراری رابطه از پشت در دوران بارداری انقباضات مادر را افزایش می‌دهد و موجب بروز مشکل می‌شود. همچنین رابطه جنسی از پشت در ماه‌های آخر بارداری احتمال زایمان زودرس را افزایش می‌دهد.

( رابطه ی مقعدی و عوارض )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا